
VIGA Æggeløb
Mere information
Indhold: 4 skeer, 4 æg.
Lad børnene øve deres koordination på sjoveste vis. Sæt ægget på skeen og se, hvem der når længst – uden at tabe det. Skeerne har to hulstørrelser, så legen kan skifte sværhedsgrad.
Lad børnene ræse afsted i en ægte æggejagt! De skal balancere et æg på skeen hele vejen til mål – uden at tabe det. Det lyder nemt… men pas på! Der er nemlig to måder at spille på: Brug det store hul i skeen for nemmere leg – eller skift til det lille hul for ekstra spænding og udfordring. Her trænes både motorik, koncentration og reaktionsevne – og der er garanti for grin undervejs..
Kreative muligheder for leg og læring:.
- Brug æggeløb i idrætstimer som en øvelse i præcision og balance.
- Brug det som et motorisk træningsværktøj for børn, der har brug for ekstra støtte til koordination.
- Lad børnene selv være med til at designe løbsbanen og sætte regler – det skaber ejerskab og kreativitet.
Specifikationer
| Varenummer | 908520 |
|---|---|
| Materiale | Træ |
| Sæson | Basis |
| EAN | 6971608447884 |
| Materiale | Træ |
| Alder | 3 år+ |
| Composite Size | 150x42x7 mm |
| Salgsmængde | 8 dele/ 1 pk. |
Træ – Kinesisk kirsebær – Schima Wallichii (DC.) Korth
Levering og returnering
Levering
Levering er 1-2 hverdage fra du afgiver din bestilling, til du modtager dine varer. Og køber du for 399 kr. inkl. moms eller derover, sparer vi dig for fragtomkostningerne ved levering (Gælder kun forsendelse til pakkeshop).
Retur
På samtlige varer har du 30 dages udvidet returret, såfremt de returneres i ubrudt originalemballage, og vi modtager en utvetydig erklæring om, at du vil gøre brug af fortrydelsesretten.
Produktsikkerhed




