
Historiepose
Mere information
Indhold: Rødhætte, ulv, jæger og bedstemor.
Stofpose fyldt med dukker og baggrunde, der bringer liv til de gode gamle børneeventyr og andre søde fortællinger.
Du behøver ikke være den store historiefortæller, for i stofposen finder du alt, hvad du skal bruge til at gøre historier, fortællinger og eventyr mere levende. Indeni posen finder du fingerdukker, som er lavet bomuld og polyester - og dem kan både du og børnene bruge til at lege, lære og fortælle med. Udenpå posen har du baggrunde, som giver historierne et sted at udspille sig. Det hele er håndlavet - enten i hånden eller på symaskine
Bemærk: Du kan håndvaske historieposen ved 40 grader.
Historieposen hjælper med at udvikle børns fantasi, kreativitet og ordforråd og er perfekt til mange forskellige aktiviteter:.
- Find posen frem til historietid, så I kan bruge indholdet til at fange de børnenes opmærksomhed
- Lad børnene bruge dukkerne i deres små lege
- Start et lille dukketeater
- Brug historieposen til læsetræning for skabe mere motivation
Specifikationer
| Varenummer | 907311 |
|---|---|
| Materiale | Textile |
| EAN | 7350031947014 |
| Alder | 18 mdr.+ |
| Salgsmængde | 1 pk. |
| Form | Rødhætte |
| Højde | 10 cm |
Levering og returnering
Levering
Levering er 1-2 hverdage fra du afgiver din bestilling, til du modtager dine varer. Og køber du for 399 kr. inkl. moms eller derover, sparer vi dig for fragtomkostningerne ved levering (Gælder kun forsendelse til pakkeshop).
Retur
På samtlige varer har du 30 dages udvidet returret, såfremt de returneres i ubrudt originalemballage, og vi modtager en utvetydig erklæring om, at du vil gøre brug af fortrydelsesretten.
Produktsikkerhed



