Accessories af krympeplast

#v16723

Lav dine egne brocher og nøgleringe af krympeplast. Farvelæg motiver med farveblyanter, klip ud og krymp i ovn.

#v16723
Køb nemt ind til idéen

{{ optionsGroup.label }}

{{ getVariantsButtonText(option) }}
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
   
 
 
Total pris
{{ getFormattedBundlePrice() }}

{{ getRewardMessage() }}

Sådan gør du
Guide step %d
1   Print idéens tilhørerende PDF, og farvelæg motiverne med farveblyanter.
Guide step %d
2   Klip motivet ud, og lav et hul – minimum 3 mm, hvis figuren skal bruges til nøglering.
Guide step %d
3   Læg figuren på en bageplade med bagepapir i almindelig ovn ved 170 grader, og se hvordan den efter få sekunder krymper og krøller sig sammen. Når figuren retter sig ud igen, er den færdig.
Guide step %d
4   Montér figuren på nøgleringen ved at åbne ringen, føre den gennem figurens hul og klem den sammen igen. Brug den transparente krympeplast til nøgleringe, da motivet så kan ses fra begge sider.
Guide step %d
5   Eller monter figuren på en broche ved at lime delene sammen med Clear Multi Glue. Brug den hvide krympeplast til brocher, da brochenålen kan ses gennem den transparente krympeplastfigur.
Guide step %d
Skabelon   Print skabelonen her.
Vedhæftet fil:  Download
Allerede tilmeldt? Download skabelonen
Gå også på opdagelse i:

Specifikationer

Lav dine egne brocher og nøgleringe af krympeplast. Farvelæg motiver med farveblyanter, klip ud og krymp i ovn.

Specifikationer
Varenummerv16723
SæsonBasis

Beskrivelse

Copyright © 2021-nu Creativ Company Danmark A/S. Alle rettigheder forbeholdes.