Tegnekul
Mere information
Trækul til tegning og skitsering, velegnet til tegnepapir med ru overflade. Kultegninger bør fikseres med fixativ for at undgå afsmitning.
Trækul til tegning og skitsering giver en blød, levende streg, som egner sig godt til arbejde på tegnepapir med ru overflade. Det er velegnet, når du vil opbygge skygger, markere kontraster eller arbejde med hurtige skitser og mere frit tegnede motiver. Kul kan bruges alene eller som en del af din tegneproces, og de færdige kultegninger bør fikseres med fixativ for at mindske afsmitning.
Specifikationer
| Varenummer | 344569 |
|---|---|
| Brand | Schjerning |
| Salgsmængde | 6 stk./ 1 pk. |
| Længde | 115 mm |
| Diameter | 10 mm |
| EAN | 5712854895606 |
| Brand ansvarlig | Schjerning Farver A/S, Østerallé 21, 8400 Ebeltoft, Denmark, https://www.schjerning.dk/da/ |
Levering og returnering
Levering
Levering er 1-2 hverdage fra du afgiver din bestilling, til du modtager dine varer. Og køber du for 399 kr. inkl. moms eller derover, sparer vi dig for fragtomkostningerne ved levering (Gælder kun forsendelse til pakkeshop).
Retur
På samtlige varer har du 30 dages udvidet returret, såfremt de returneres i ubrudt originalemballage, og vi modtager en utvetydig erklæring om, at du vil gøre brug af fortrydelsesretten.


