Medarbejderoversigt


 

 

 

 

Salg - Danmark


 

Poul Møller Albers

Markedschef

Mob.: +45 25459275

poul@cchobby.dk

 

Hanne Krarup

Salgssekretær

Tel.: +45 96121167

hannek@cchobby.dk

 

Pia Nørgaard Tedde

Kundeservice

Tel.: +45 96133010

piat@cchobby.dk

 

Melisa Holt Andersen

Kundeservice

Tel.: +45 96133010

melisa@cchobby.dk

 

Tina Enevoldsen

Kundeservice

Tel.: +45 96133010

tinae@cchobby.dk

 

Tina Mogensen

Kundeservice

Tel.: +45 96133010

tinam@cchobby.dk

 

Heidi Lindholm Schultz

Kundeservice

Tel.: +45 96133010

heidi@cchobby.dk

 

Johanne Nielsen

Kontorelev

Tel.: +45 96133010

johanne@cchobby.dk

 

 

 

 

 

Ekstern salg - Danmark


 

Poul Møller Albers

Markedschef

Mob.: +45 25459275

poul@cchobby.dk

 

Anna Marie Kristiansen

Salgskonsulent

Tel.: +45 27157762

annamarie@cchobby.dk

 

Karin Olsen

Salgskonsulent

Tel.: +45 27157761

karin@cchobby.dk

 

Lone Schirrmacher

Salgskonsulent

Tel.: +45 27157764

lone@cchobby.dk

 

Gitte Lauritzen

Salgskonsulent

Tel.: +45 25459273

gitte@cchobby.dk

 

Konny Ruby

Salgskonsulent

Tel.: +45 25459271

konny@cchobby.dk

 

Rikke Kronborg Marklund

Salgskonsulent

Mob.: +45 41783700

rikro@cchobby.dk

 

Michael Meinhard Lauritsen

Key Account Manager B2B

Mob.: +45 27157760

michael@cchobby.dk

 

 

 

 

 

Salg - Sverige


 

Nina Lyster

Sales Manager

nina@cchobby.se

 

Mariana Wiseman

Marketing

mariana@cchobby.se

 

Liselotte Nielsson

Receipt of orders

liselotte@cchobby.se

 

Carina Bergström

Receipt of orders

carina@cchobby.se

 

Carin Falck-Lundell

Administration/Finance

carin@cchobby.se

 

 

 

 

 

Salg - Norge


 

Magne Lyster

Sales Manager

magne@cchobby.no

 

Mona Bollested

Office Assistant

mona@cchobby.no

 

Anne-Cathrine Irgens Kelly

Office Assistant

annik@cchobby.no

 

Vibeke Barli

Office Assistant

vibeke@cchobby.no

 

Gunn Iren Hvattum

Sales Consultant, B2B

gunniren@cchobby.no

 

 

 

 

 

Salg - Finland


 

Jarkko Mutta

Managing Director

mail@cchobby.fi

 

Kaija Mutta

Financial Manager

kaija@cchobby.fi

 

Siru Partanen

Invoicing

siru@cchobby.fi

 

Marita Mutta

Sales

marita@cchobby.fi

 

Meira Palmio

Sales

meira@cchobby.fi

 

 

 

 

 

Salg - Holland


 

Anita Korevaar-Gijzen

Sales Manger

anita@cchobby.nl

 

Marco Korevaar

Administration

marco@cchobby.nl

 

Mandy Van Der Lindt

Customer Service

mandy@cchobby.nl

 

Sandra den Adel

Customer Service

saade@cchobby.nl

 

Paul de Willigen

Sales Advisor

paul@cchobby.nl

 

 

 

 

 

Salg - England


 

Michael Pratt

Managing Director

admin@cc-craft.co.uk

 

Tara Pratt

Operations Director

admin@cc-craft.co.uk

 

Emma Hill

Head of Finance

admin@cc-craft.co.uk

 

Naomi Humphries

Senior Customer Services Advisor

admin@cc-craft.co.uk

 

Lucy Bailey

Customer Services Advisor

admin@cc-craft.co.uk

 

Kathleen Van-Zyl

Aftersales Co-ordinator

accounts@cc-craft.co.uk

 

Lucy Gough

Customer Services Advisor

admin@cc-craft.co.uk

 

Monica Maddox

Sales Manager North/Central England

monica@cc-craft.co.uk

 

Kim Bishop

Sales Manager South East England

kim.bishop@cc-craft.co.uk

 

Ian Biggs

Education Director

 

Chris Bradford

Sales Manager Southwest England

 

 

 

 

 

Salg - Tyskland


 

Charlotte Lynn Nielsen

Markedschef/Sales and Export Manager 

Tel.: +45 96101080

lynn@cchobby.dk

 

Anni Vang

Account Manager

Tel.: +49 22198884847

anni@cchobby.de

 

Helle Glassau Larsen

Key Account Manager

Tel.: +49 2219884847

helle@cchobby.de

 

Marlene Hassel Pe

Account Manager

Tel.: +49 2219884847

marlene@cchobby.de

 

Allan Munch Nielsen

Account Manager

Tel.: +49 2219884847

allan@cchobby.de

 

Anita Rødvig Linde Olesen

Account Manager

Tel.: +49 22198884847

anita@cchobby.de

 

 

Salg - Frankrig


 

Charlotte Lynn Nielsen

Markedschef/Sales and Export Manager 

Tel.: +45 96101080

lynn@cchobby.dk

 

Mette Fetherstonhaugh

Export assistent

Tel.: +33 176753113

mettef@cchobby.fr

 

Helle Høgild Rasmussen

International Account Manager

Tel.: +45 96101080

helle@cchobby.dk

 

Berit Sand Jessen

Key Account Manager

Tel.: +33 176753113

berit@cchobby.fr

 

 

 

 

 

 

 

 

Salg - Italien


 

Charlotte Lynn Nielsen

Markedschef/Sales and Export Manager

Tel.: +45 96101080

lynn@cchobby.dk

 

Elisa Giudici

Manager

elisa@cchobby.it

 

Maria Marinoni

Translator

 

 

Salg - Spanien


 

Charlotte Lynn Nielsen

Markedschef/Sales and Export Manager

Tel.: +45 96101080

lynn@cchobby.dk

 

Diana Albiol Schnitger

Manager

diana@cchobby.es

 

 

 

 

 

Salg - Export


 

Charlotte Lynn Nielsen

Markedschef/Sales and Export Manager

Tel.: +45 96101080

lynn@cchobby.dk

 

Jette Smed Gregersen

International Account Manager

Tel.: +45 96101085

Mob.: +45 51177137

jette@cchobby.dk

 

Helle Høgild Rasmussen

International Account Manager

Tel.: +45 96101080

helle@cchobby.dk

 

Charlotte Meldgaard Hansen

International Account Manager

Tel.: +45 96121169

meldgaard@cchobby.dk

 

Kristina Nielsen

International Account Manager

kristina@cchobby.dk

 

 

 

 

 

 

 

Creativ Shop Danmark


 

Anne Grete Lykkegaard

Butiksleder

Tel.: +45 96101086

annegrete@creativshop.dk

 

Gitte Ingemann

Butiksassistent

Tel..: +45 96101086

giing@creativshop.dk

 

Iben Godtkjær Hansen

Butiksassistent

Tel..: +45 96101086

iben@creativshop.dk

 

Conni Sørensen

Butiksassistent

Tel..: +45 96101086

cosor@creativshop.dk

 

Wuthichai Inthasorn

Butikselev

Tel..: +45 96101086

sang@creativshop.dk

 

 

 

 

 

 

 

Indkøb


 

Vakant

Indkøbschef

 

 

 

Charlotte Bjerge

Category Manager 

Tel.: +45 96121039

charlotte@cchobby.dk

 

Janni Væver

Category Manager 

Tel.: +45 96121177

janni@cchobby.dk

 

Mette Holm Jungclaus

Category Manager

Tel.: +45 96121176

Mob.: +45 25459267

mejun@cchobby.dk

 

Pernille Theilgaard

Category Manager

Tel.: +45 96121153

Mob.: +45 41783708

pernillet@cchobby.dk

 

Hanne Nielsen

Category Manager and Purchase Planner

Tel.: +45 96121036

hanne@cchobby.dk

 

Maria-Louise Stamp

Purchase Planner

Tel.: +45 96121038

marial@cchobby.dk

 

Camilla Kayerød Jensen

Purchasing Assistant

Tel.: +45 96121151

camilla@cchobby.dk

 

Tina Andresen

Miljø- og kvalitetskoordinator

Tel.: +45 96101081 + 1235

tina.a@cchobby.dk

 

 

Indkøb - Kina

Sha Meng

Daglig leder

 

Zora Zhumeiyun

Kontorassistent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HR


 

Pia Ørskov

HR-chef

Tel.: +45 96121168

pia@cchobby.dk

 

Anne Sofie Koch Poulsgaard

HR-assistent

Tel.: +45 96101081 +1231

annesofie@cchobby.dk

 

 

 

 

 

 

 

Kreativitet og trivsel


 

Lotte Littau Kjærgaard

Direktør for kreativitet og trivsel / CCWO

Tel.: +45 96133010

lotte@cchobby.dk

 

Luise Sohn Thomsen

Projektkoordinator, indkøb og forretningsudvikling

Tel.: +45 96101081 + 1041

luise@cchobby.dk

 

 

 

 

 

 

 

Økonomi


 

Michael Bjerre Drost

Økonomidirektør/CFO

Tel.: +45 96133010

drost@cchobby.dk

 

Helle Rosendal Damgaard

Økonomiassistent

Tel.: +45 96101081 + 1084

helled@cchobby.dk

 

Jancy P. Mariampillai

Økonomiassistent

Tel.: +45 96121174

jancy@cchobby.dk

 

Marianne Schärfe

Økonomiasistent

Tel.: +45 96121164

marianne@cchobby.dk

 

Anita Refsgaard

Økonomiassistent

Tel.: +45 96101087

anita@cchobby.dk

 

Ulla Hjøllund Nielsen

Økonomielev

Tel.: +45 96101081 + 1232

ulla@cchobby.dk

 

 

Controlling


 

Michael Bjerre Drost

Økonomidirektør/CFO

Tel.: +45 96133010

drost@cchobby.dk

 

Torben Møller Kristensen

Business Controller

Tel.: +45 96121034

Mob.: +45 41783702

torben@cchobby.dk

 

Michael Bastkjær Thomsen

Supply Chain Controller

Tel.: +45 96101081 + 1035

michaelt@cchobby.dk

 

Peter Boel Olesen

Indkøber/Planlægger

Tel.: +45 96121150

pbo@cchobby.dk

 

Hasse Nørgaard

Indkøber/Planlægger

Tel.: +45 96121033

hasse@cchobby.dk

 

Dorthe Pedersen

Master Data Koordinator

Tel.: +45 96101081 + 1175

dorthe@cchobby.dk

 

 

IT


 

Michael Bjerre Drost

Økonomidirektør/CFO

Tel.: +45 96133010

drost@cchobby.dk

 

Lars Christiansen

IT-administrator, Teamleder

Tel.: +45 96133010

it@cchobby.dk

 

Thomas Juhl

Systemudvikler

Tel.: +45 96133010

it@cchobby.dk

 

Anders Aagaard

IT-supporter

Tel.: +45 96133010

it@cchobby.dk

 

Lene Weng Kusk

Projektkoordinator, IT og forretningsudvikling

Tel.: +45 96133010

it@cchobby.dk

 

André Snejbjerg Svendsen

System Integrator/IT Support

Tel.: +45 96133010

it@cchobby.dk

 

 

Marketing


 

Tina Riis

Marketingchef

Mob.: +45 51177135

riis@cchobby.dk

 

Birgitte Rosenbæk

Redaktør

Mob.: +45 51177131

birgitte@cchobby.dk

 

Annette Fuglsang

Redaktør

Mob.: +45 25459256

annettef@cchobby.dk

 

Rikke Græsborg Ardal

Kreativ idéudvikler

Tel.: +45 96121161

rikkea@cchobby.dk

 

Maiken Stærk Sørensen

Tekstforfatter

Tel.: +45 96101081 + 1280

maiken@cchobby.dk

 

Nanna Jensen

Marketingskoordinator

Tel.: +45 96121173

nannaj@cchobby.dk

 

Line Pedersen

Marketingkoordinator

Tel.: +45 96121154

line@cchobby.dk

 

Wicki Nielsen

Online koordinator

Tel.: +45 96121155

wicki@cchobby.dk

 

Karina Klejnstrup Andreasen

Marketingsassistent

karan@cchobby.dk

 

 

Kreativt værksted

Tina Broløs

Dekoratør

Tel.: +45 96121161

Mob.: +45 41783701

tinab@cchobby.dk

 

Helge Bro

Fotograf

Tel.: +45 96121161

helge@cchobby.dk

 

Nicolai Fabricius Berthelsen

Fotografelev

Tel.: +45 96121161

nicolai@cchobby.dk

 

Wanda Larsen

Kreativ medarbejder

Tel.: +45 96121161

walar@cchobby.dk

 

Joyce Tybjerg

Kreativ medarbejder

Tel.: +45 96121161

jotyb@cchobby.dk

 

 

 

 

 

 

 

Grafisk afdeling

Mette Saaugaard

Teamleder, grafisk

Tel.: +45 96121161

metsa@cchobby.dk

 

Pil Nedergaard Lotze

Grafiker

Tel.: +45 96121161

pil@cchobby.dk

 

Jacob Lykke

Grafiker

Tel.: +45 96121161

jacobl@cchobby.dk

 

Anni Hvidberg Moldt

Grafiker

Tel.: +45 96121161

anni@cchobby.dk

 

Michella Zielinska Munch

Grafikerelev

Tel.: +45 96121161

michella@cchobby.dk

 

Stephanie Linde Hammer

Grafiker

Tel.: +45 96121161

stephanie@cchobby.dk

 

 

E-business


 

Lars Friis Hansen

E-business Manager, Teamleder

Mob.: +45 30271372

larsh@cchobby.dk

 

Sebastian Steffens

E-business konsulent

Tel.: +45 96101081 + 1026

sebastian@cchobby.dk

 

Anne Husted Nielsen

E-business konsulent

Tel.: +45 96121037

anne.husted@cchobby.dk

 

Nikki Korfitz Fetherstonhaugh

Kontorelev

Tel.: +45 96101081 + 1100

nikki@cchobby.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Housekeeping


 

Lene Ruby

Housekeepingchef

Tlf.: +45 96121178

Mob.: +45 51940670

lener@cchobby.dk

 

Lotte Elisabeth Damgaard Bull

Kok

Tlf.: +45 96121178

kantine@cchobby.dk

 

Lene Larsen

Kok

Tlf.: +45 96121178

kantine@cchobby.dk

 

Gitte Borg Mundbjerg

Køkkenassistent

Tlf.: +45 96121178

kantine@cchobby.dk

 

Bente Søvndal

Køkkenassistent

Tlf.: +45 96121178

kantine@cchobby.dk

 

Lisbet Møller

Serviceassistent

 

Jørgen Knudsen

Serviceassistent

 

 

Brian Friis Pedersen

Serviceassistent

 

 

 

 

 

 

 

Lager


 

Carsten Vindum

Logistikchef

Mob.: +45 25459257

vindum@cchobby.dk

 

Martin Pedersen

Warehouse System Manager

Mob.: +45 25459258

martin@cchobby.dk

 

Alex Bendtsen

Project Manager

Tlf.: +45 96121189

Mob.: +45 41783703

alex@cchobby.dk

 

Jens Bang Kristensen

Lagermedarbejder/ Tømrer

Mob.: +45 25459269

jekri@cchobby.dk

 

Ove Mølgaard Pedersen

Lagermedarbejder

ovped@cchobby.dk

 

Henrik Andersen

Lagermedarbejder

 

Tom Danielsen

Lagermedarbejder

 

Lene Skræddergaard

Lagermedarbejder

Tlf.: +96101081 + 1222

lene@cchobby.dk

 

Maria Kirkegaard Pedersen

Lagersupport

Mob.: +45 25459268

mariak@cchobby.dk

 

Susanne Jørgensen

Lagermedarbejder

 

Niels Jørgen Glud

Lagermedarbejder

Tlf.: +45 96121186

zone1@cchobby.dk

 

Michael Christensen

Lagersupport

Mob.: +45 51177133

mik@cchobby.dk

 

Merethe Christiansen

Lagermedarbejder

Tlf.: +45 96121187

merethe@cchobby.dk

 

Arne Jønsson

Lagermedarbejder

Tlf.: +45 96121188

zone3@cchobby.dk

 

Anette Bøggild

Lagermedarbejder

zone3@cchobby.dk

 

Thomas Svanstrøm Bust

Lagermedarbejder

zone4@cchobby.dk

 

Jørgen Jensen

Lagermedarbejder

 

Hans Henrik Kousgaard Nielsen

Lagermedarbejder

Mob.: +45 41783723

zone5@cchobby.dk

 

Bente Kjeldahl Jensen

Lagermedarbejder

 

 

Pernille Homann Østergård

Lagermedarbejder

Tlf.: +45 96101081 + 1171

pernille@cchobby.dk

 

Mette Nørgaard

Lagermedarbejder

 

Lasse Stig Eriksen-Konge

Lagermedarbejder

Tlf.: +45 96101081 + 1221

zone5@cchobby.dk

 

Rene Frølund

Lagermedarbejder

 

Charlotte Schröder Bæk

Lagermedarbejder

 

René Elmholdt Mortensen

Lagermedarbejder

 

 

Henrik Risum

Lagermedarbejder

 

Tina Egholm Jørgensen

Lagermedarbejder

 

Michael Bach-Hansen

Lagermedarbejder

 

Lars Kattenhøj

Lagermedarbejder / elektriker

Mob.: +45 51177130

 

Karin Skovborg

Lagermedarbejder

 

Ulrik Kloster

Lagermedarbejder

 

 

Thorkild Schultz

Lagermedarbejder

Mob.: +45 25459261

 

Jan Arnbjerg

Lagermedarbejder

 

Per Bendtsen

Lagermedarbejder

 

Carsten Mortensen

Lagermedarbejder

 

Rikard Pultz

Lagermedarbejder

 

Jens Agergaard

Lagermedarbejder

 

Michael Jensen

Lagermedarbejder

 

Tobias Dybdahl

Lagerelev

 

Anders Hjort Wong Rønnow

Lagermedarbejder

 

Louise Guldberg Carlsen

Lagermedarbejder

 

Pia Nygaard

Lagermedarbejder

 

Jens Schmidt

Lagerelev

 

Tonni Andersen

Lagermedarbejder

 

Zoran Sajin

Lagerelev

 

Bent T. Kristensen

Lagermedarbejder

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Service center


 

Hugo Mikkelsen

Teamleder, Servicecenter

Mob.: +45 25459264

hugo@cchobby.dk

 

Majbritt Sig Jensen

Assistent

Mob.: +45 25459260

majbritt@cchobby.dk

 

Susanne Arreborg

Lagermedarbejder

 

Peter Grønbæk Sørensen

Lagermedarbejder

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Direktion


 

Anders Lindhardsen

Adm. direktør / CEO

Tel.: +45 96133010

anders@cchobby.dk

 

Lotte Littau Kjærgaard

Direktør for kreativitet og trivsel / CCWO

Tel.: +45 96133010

lotte@cchobby.dk

Michael Bjerre Drost

Økonomidirektør/CFO

Tel.: +45 96133010

drost@cchobby.dk

 

 

Bestyrelse


 

Christian Majgaard

Bestyrelsesformand

 

Martin Jørgensen

Næstformand

 

Erik Balleby Jensen

Bestyrelsesmedlem

 

John Thomas

Bestyrelsesmedlem

 

Peter Nørgaard

Bestyrelsesmedlem

Tel.: +45 96133010

peter@cchobby.dk